Hem » Okategoriserade » Wpływ śmiechu na samopoczucie

Wpływ śmiechu na samopoczucie

Ile razy śmiałeś się wczoraj? Chyba za mało? Osoby, które cieszą się dobrym samopoczuciem śmieją się średnio 18 razy dziennie.

Jest 8 grudnia 2022 roku. Za oknem jest ciemno i zimno. Stresujemy się wszystkim co trzeba zrobić przed końcem starego roku. Martwimy się jak zacznie się Nowy Rok 2023.

Naukowe badania pokazują, że więcej śmiechu może przeciwdziałać stresowi a nawet zwiększać naszą odporność zarówno na stres psychiczny jak     i fizyczny.

Dlatego pamiętajmy jak ważne dla naszego samopoczucia jest, żeby śmiać się częściej!

A co może być bardziej wyzwalającego śmiech niż śmiech z samego siebie?

Jeśli w tym momencie nie śmiejesz się z siebie, bo czytasz ten tekst to pamiętaj, że my ludzie śmiejemy się prawie tylko z innymi. Podziel się tym tekstem z kimś, kto też potrzebuje się pośmiać i możecie śmiać się razem. A więc naszym priorytetem powinny być częste kontakty z innymi ludźmi, także i po to, żeby śmiać się co najmniej 18 razy dziennie.

Czy wiecie, że jesteśmy średnio o 7,5 jednostki IQ mniej inteligentni niż nam się wydaje, jak stwierdzili naukowcy, prosząc o oszacowanie własnego IQ. Jeśli zastanawiasz się czy istnieje różnica między kobietami a mężczyznami, to musisz wiedzieć, że mężczyźni mylą się w ocenie swojej inteligencji dwa razy częściej niż kobiety…

Według badań opublikowanych w The Journal of Clinical Psychiatry ludzie dłubią w nosie średnio cztery razy dziennie. To nie jest zbyt wiele razy, ale wciąż znacznie więcej niż myśli o sobie większość ludzi.

Może to, że nie dłubiemy w nosie to jedno z dwóch kłamstw, które powtarzamy na co dzień? W badaniu naukowcy przeanalizowali zapisy około stu tysięcy kłamstw wypowiedzianych przez ludzi w ciągu trzech miesięcy i odkryli, że mieściny się w przedziale od 1 do 7 kłamstw dziennie. Jedne dni w naszym życiu są bardziej prawdziwe a inne mniej prawdziwe…

Na podstawie artykułu ”Skrattets effekt på välmåendet”, Micael Dahlen, Svenska Dagbladet, tisdag 6 december 2022.

Micael Dahlen – Lyckoforskaren (Badacz szczęścia)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s