Hem » Okategoriserade » Wielkie znaczenie kościoła

Wielkie znaczenie kościoła

Pewnego razu młoda mama zapytała swoje dziecko, czy wie, co to jest kościół. Z wielkim uśmiechem dziecko odpowiedziało, że jest to miejsce, gdzie mieszka Bóg.

Dziecięce pojęcie tego, że Bóg mieszka w jakimś jednym, materialnym miejscu było oczywiście nieprawdziwe. Nie mniej jednak jego stwierdzenie było bardzo głębokie: Bóg rzeczywiście mieszka w kościele – zbiorowości tych wszystkich, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa i przyjęli Go jako swego Zbawiciela i Pana.

W szerokim biblijnym sensie, kościół jest ciałem Chrystusa – zbiorem wierzących chrześcijan wszystkich czasów, na całym świecie, związanych ze sobą przelaną krwią Chrystusa i Jego obecnością jako Tego, który zmartwychwstał.

W naszych lokalnych kościołach odgrywamy ważną rolę w ciele Chrystusa.  Bóg pragnie, abyśmy współpracowali tak, by ciało Chrystusa mogło bardziej skutecznie służyć innym.

Kościół jest również jednością w Duchu Świętym. Pomimo tego, że doktrynalne różnice często dzielą poszczególne grupy chrześcijan, to jednak są one zjednoczone poprzez fakt, że Jezus zapłacił karę za nasze grzechy umierając na krzyżu i zmartwychwstając. Dzięki temu zostaliśmy pojednani z Bogiem. 

Terenem misyjnym kościoła jest cały świat. Kiedy ziemska misja naszego Pana została zakończona, dał On polecenie, aby kościół zaniósł Dobrą Nowinę na cały świat. Kiedy dzielimy się naszą wiarą, pomagamy wypełnić to polecenie, nazywane również Wielkim Posłannictwem.

Jestem przekonany, że właściwe zrozumienie tego, czym jest kościół i jak on funkcjonuje, jest ważne, jeśli mamy być owocnymi uczniami Chrystusa.

Jakiś czas temu rozmawiałem w samolocie z pasażerem siedzącym obok mnie. W miarę, jak nasza rozmowa się rozwijała, on stawał się coraz bardziej serdeczny i uprzejmy. I wtedy zapytałem: ”Gdzie jesteś na twojej drodze duchowej?”.

Wtedy niespodziewanie mój rozmówca przyjął postawę obronną. ”Nachodziłem się wystarczająco do kościoła, kiedy byłem chłopcem. Czy uwierzysz, że byłem zaciągany tam co najmniej 3 razy w tygodniu? Co niedzielę rano i wieczorem, a oprócz tego jeszcze w każdą środę wieczorem. Dawno temu zdecydowałem, że jak tylko dorosnę, nigdy w życiu nie pójdę do kościoła”.

”Czy chciałbyś żyć w społeczeństwie, w którym nie ma kościoła?” – zagadnąłem.

Spuścił głowę i zamilkł na kilka chwil, po czym odparł: ”Nie, nie chciałbym tego”.

Wtedy spojrzałem mu prosto w oczy i powiedziałem ostro: ”Jesteś darmozjadem!”.

Natychmiast się zdenerwował i zapytał niecierpliwie: ”Co masz na myśli, mówiąc to?”.

”To proste. Chcesz doświadczać wszystkich korzyści, jakie daje obecność kościoła, ale nie chcesz ponosić żadnych kosztów”.

Po chwili uśmiechnął się, spojrzał znów na mnie i powiedział: ”W najbliższą niedzielę będę w kościele po raz pierwszy od 25 lat!”.

Zanim zostałem chrześcijaninem, wierzyłem, że kościół jest pełen hipokrytów. Teraz odkryłem, że wielu ludzi chodzi do kościoła nie dlatego, że są doskonali, ale dlatego, że potrzebują pomocy. Kościół więc, mówiąc językiem świata biznesu, jest zakładem naprawczym, a nie sklepem. Nie jest doskonały, ale jest miejscem, które oferuje nadzieję i uzdrowienie dla każdej kultury i każdej społeczności.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s